Časté dotazy

Co je to generátor ozónu?

Ozónový Generátor produkuje je toxický plyn ozón (O3) s typickým zápachem, který je běžnou složkou zemské atmosféry. Ozón je záměrně vyráběn pro různé průmyslové účely, je přirozeně produkován z kyslíku, a to ultrafialovým zářením nebo elektrickým výbojem, např. ve velkých výškách nebo působením blesku. Ozón je sám o sobě zřetelně modrý plyn a je asi jeden a půl krát těžší než vzduch (hustota 2144 g/l). Ozón není možné skladovat nebo přepravovat v nádobách, protože se spontánně rozkládá v přítomnosti oxidovatelných nečistot, vlhkosti a na pevných površích.
Více informací najdete v tomto článku


Můžou být v době provozu v místnostech lidé?

V době provozu se v místnosti nesmí nacházet žádné osoby, zvířata ani rostliny. Po ukončení provozu přístroje můžete do místnosti vstoupit až po 1 hodině.

Před aplikací si prosím přečtěte a následně dodržujte podmínky použití ozónového generátoru, které jsou podrobně popsány v uživatelském manuálu.


K čemu se ozónové generátory používají?

Generátory ozónu se používají ke snížení pachů, zabíjení bakterií, všech virů a plísní.
Typické použití:

  • Hotely, kanceláře a domácnosti
  • Ordinace doktorů, čekárny a lékárny - odstraní bakterie a viry
  • Suterény a sklepy - odstraní plísně a zápach z vlhkosti
  • Automobily - odstraní zápach z cigaret, plísně z klimatizace a zápach z vlhkosti
  • Kuchyně - odstraní zápach od spáleného oleje a jídla
  • Působí proti alergiím, zabíjí bakterie a pyly
  • Odstraňuje zápach z kouře a cigaret
  • Odstraňuje pachy domácích zvířat
  • Odstranění zápachu z odpadků

Je použití generátoru bezpečné?

Dezinfekce ozónem je v současné době nejúčinnější a navíc ekologická metoda pro vyčištění prostor.
Několik regulačních agentur, včetně Správy bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OSHA), stanovilo, že bezpečná přípustná úroveň zbytku je 0,1 ppm (ppm). Upozorňujeme, že tato přípustná úroveň je pro nepřetržitou expozici po dobu celých 8 hodin. Dočasné účinky takové nízké expozice by sahaly od bolestí hlavy až po bolest v krku a podráždění očí a nosu. Z expozice ozónu nebyly nikdy zdokumentovány žádné dlouhodobé účinky.
Čištění ozónem se již mnoho let využívá při čištění automobilů a klimatizací, v současné době k němu stále častěji přistupují i dopravní podniky pro vyčištění prostředků hromadné dopravy, nemocnice, ordinace, hotely a další instituce s vysokou frekvencí pohybu osob.
Před aplikací si prosím přečtěte a následně dodržujte podmínky použití ozónového generátoru, které jsou podrobně popsány v uživatelském manuálu.


Jak velký generátor ozónu potřebuji?

Výběr závisí na použití, pokud chcete generátor ozónu používat pouze v domácím prostředí, bude vám stačit základní typ Black 3000. Pro firmy, hotely, ordinace a jiné větší nebo více zatěžované prostory, se hodí profesionální střední cesta White 10000.
Pro průmyslové použití, velké prostory nebo prostředky hromadné dopravy s velkým znečištěním/zápachem doporučujeme průmyslový generátor typu Grey 30000.
Více informací najdete v tabulce zde


Doprava, platba, servis, záruka

Na všechny naše generátory poskytujeme dopravu ZDARMA, zásilky odesíláme každý pracovní den službou PPL.
Platbu můžete provést na dobírku, kartou online nebo bankovním převodem.
Pokud přístroj po delší dobu neprodukuje dostatečné množství ozónu, je nutné vyměnit ozónové desky. Jejich životnost je přibližně 5000 hodin provozu.
Všechny ozónové generátory mají standardní dvouletou záruku a CE certifikát nezbytný pro uvedení výrobku na trh.


Jak je dezinfekce ozonem účinná?

Stoprocentně - samozřejmě při dodržení správného výběru generátoru a množství aplikace ozónu na velikost prostoru, který chcete dezinfikovat. Ozónu neodolá žádná bakterie ani vir, díky plynnému skupenství prostupuje celým interiérem, působí očistně na věci, nástroje i omítky. Eliminuje tak škodlivé choroboplodné zárodky i zdroje zápachů. Generátory ozónu jsou tedy vhodné pro dezinfekci a současně i pro likvidaci zápachů třeba od kouře.


Je čištění ozónem chemické čili nebezpečné?

Složení ozónu je přírodní, jeho prvotním zdrojem je kyslík a jde tedy o přírodní formu dezinfekce. Ozón se používá například v potravinářském průmyslu pro odstraňování toxických látek a prodloužení životnosti řady výrobků, včetně ovoce a zeleniny. Ozón je v malé koncentraci člověku (zvířatům a rostlinám) nezávadný, má charakteristickou vůni, kterou cítíme ve vzduchu po typické letní bouřce. Nadbytek ozónu už ale člověku škodí, proto po dezinfekci ozonem nepobývejte v dezinfikovaných místnostech a nechte ho ještě alespoň hodinu pracovat a poté důkladně vyvětrejte.
Před aplikací si prosím přečtěte a následně dodržujte podmínky použití ozónového generátoru, které jsou podrobně popsány v uživatelském manuálu.


Musím místnost před dezinfekcí vystěhovat?

Nemusíte, všechny věci a předměty můžou v místnosti zůstat a projít čištěním. Věci velké hodnoty např. kovové nebo papírové raději zakryjte nebo odneste, existují šetrnější druhy čištění.
Více informací najdete v tomto článku a jak reaguje s ostatními materiály se dočtete zde


Ekologická likvidace. Jakým způsobem a kde probíhá?

Přístroj můžete odevzdat v jakémkoliv sběrném dvoře, protože nezůstává nikterak toxický.


Jaký dopad má přístroj na životní prostředí, např. na ozónovou díru?

Čištění ozónem je plně ekologická metoda, která nezatěžuje životní prostředí. Po jeho aplikaci v prostoru nezůstane žádná zdraví škodlivá substance a ozón se brzy rozloží (přemění) na kyslík.


Je prostor po ozónovém čištění bezpečný?

Po aplikaci ozónu vstupte do místnosti až po 1-2 hodinách ( podle toho jak dlouho se o místnost čistila a jakým výkonem). Ozón se postupně sám rozloží, poté je nutné prostory důkladně vyvětrat a prostory jsou bezpečné.


Co všechno odstraňuje přístroj při svém použití?

Většinu známých zápachů od zvířat, kouře a odpadků. Současně dezinfikuje prostory od všech virů a bakterií. Ozón prostupuje zvenčí dovnitř, proto doporučujeme před použitím důkladný mechanický úklid prostor od prachu či nánosu nečistot, aby jeho použití bylo co nejefektivnější.


Jakým způsobem se počítá výkon přístroje? Co znamená 7000 mg? Jaký výkon je třeba pro jaký prostor?

7000 mg znamená výstup miligramů okysličeného vzduchu (ozónu O3) z přístroje za hodinu. Čím vyšší je toto číslo, tím vyšší je výkon přístroje. Pro více informací a pomoc s výběrem pokračujte na tento článek, kde najdete přehlednou tabulku.


Jak dlouho vydrží ozónovaný prostor čistý?

Záleží na vytíženosti a intenzitě používání prostoru, čištění ozónem vydrží stejně dlouho jako klasické čištění či úklid. Pokud znovu ucítíte zápach, může být ze stejného zdroje, který nebyl při prvním čištění důkladně odstraněn, ale i od zdroje zcela nového. Co se týká dezinfekce před viry, jednoduše tak dlouho, dokud nejsou prostory nově kontaminovány.


Servis. Kdo poskytuje záruční a pozáruční servis? Jaké jsou podmínky?

Záruční i pozáruční servis zajišťuje naše společnost.


Ozónové desky. Jejich druhy, dostupnost a cena?

Ozónové desky máme skladem, ceny se liší podle typu přístroje. Ceny a více informací najdete zde


Jak probíhá výměna ozónové desky?

Podle typu přístroje, některé jsou uživatelsky vyměnitelné, některé nikoliv. Postup je popsán v uživatelském manuálu.


Jaký vliv má čištění ozónem na běžné materiály jako je třeba sklo nebo plast? Nezničí se například zrcadlovka nebo mobilní telefon?

Vysoké koncentrace po delší dobu mohou poškodit některé materiály, jako jsou kovy, plasty nebo papír. Předměty vysoké hodnoty doporučujeme v čištěných prostorech buď zakrýt nebo odstranit.
Více informací najdete v tomto článku


Existuje při provozu přístroje nebezpečí výbuchu v uzavřeném prostoru?

Ne, ozón je přírodní, nevýbušný a nehořlavý.


Jak manipulovat s přístrojem, je třeba ochranných pomůcek?

Podle postupu v uživatelském manuálu, ochranných pomůcek není třeba.
Před aplikací si prosím přečtěte a následně dodržujte podmínky použití ozónového generátoru, které jsou podrobně popsány v uživatelském manuálu.


Jak se používá v domácnosti?

Stejně jako kdekoliv jinde, v prostoru nesmí být žádné osoby, zvířata ani květiny, časovač nastavte na základě velikosti prostoru dle tabulky, do místnosti vstupte až po 1 hodině a důkladně vyvětrejte.


Jak se používá ve voze?

Zapněte vnitřní cirkulaci ve voze, umístěte generátor doprostřed interiéru a nechte aplikovat 15 - 30 min. Do vozidla vstupte až po 40ti minutách a důkladně vyvětrejte.


Jak často je nutné jej používat?

Tak jak je potřeba, podle zápachu nebo četnosti kontaminace prostoru.


Jak dlouhou dobu nastavit pro jaký prostor?

V závislosti na prostoru a výkonu generátoru jde o dobu 15 min až 3 hodiny. Viz. Jak vybrat Ozónový generátor [tabulka]. U otevřenějších prostor je nutné počítat s delší dobou čištění.


Jak rychle se uvolňuje ozón? Jak rychle a jakou intenzitou se šíří v prostoru?

Přirozeně se uvolňuje v prostorách podle teploty a vlhkosti, úplně vyprchá po cca 2 hodinách. Šíří se podle výkonnosti přístroje a velikosti prostor.


Je možné měřit koncentraci ozonu?

Ano, je. Je možné koupit profesionální měřiče koncentrace ozonu, nicméně jsou vzhledem k ceně vhodné hlavně pro průmyslové použití. Při pečlivém dodržení návodu k použití poškození zdraví nehrozí.


Používáme soubory cookie k optimalizaci našich webových stránek a služeb. Pro naše zásady navštivte sekci obchodní podmínky.